Leksan Etiket


Leksan Etiket şeffaf ısıya dayanıklı kaliteli malzemenin üzerine ters baskı yapılarak uygulanan ve sonrasında zemin istenilen renge boyanarak ortaya çıkan etiket türüdür. Boyanın ters yüzeyde olması sebebiyle dışardan gelen çizilmelere ve ısı, ışık, ve belirli kimyasallar gibi boyaya zarar veren zaman içerisinde boyanın yüzeydeki mukavemetinin azalmasıyla etiketin silik bir görünümde olması gibi durumlarla karşılaşılmaz.

Leksan etiket serigrafi ve dijital baskı yöntemi ile hazırlanabilir bu sebepten oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir. İstenildiğinde Fotoğraf baskısı gibi baskılarda yapılabilir.

Bu etiket cinsi, estetik olarak oldukça güzel gözükmekte ve özellikle makinelerde ve elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır. Etiket, arkasından ışık geçirdiği için ekranlarda kullanılabilir, ve istenilen yere gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Leksan etiket bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır (sayıcı, termostat, devir hız ölçerler, zaman röleleri, sensörler).